Z eshopu www.napadite.cz mi poslali k recenzi dva obaly na čtečky Kindle. Stejně jako v minulých recenzích platí i zde pravidlo, že za recenzi od výrobce/prodejce nedostávám žádný finanční příspěvek a že o výrobku můžu psát i kriticky a nikdo mi neschvaluje to, co jsem napsal.

Pokud jste investovali do nové čtečky Kindle Paperwhite nebo Kindle 5, budete brzy potřebovat i pořádný obal, který vám ji ochrání před extrémními projevy fyzikálních zákonů. Můžete si samozřejmě čtečku zabalit jen do kusu lepenky nebo ji přenášet v krabici, ve které vám přišla poštou, můžete si obal třeba vyrobit, jste-li dost šikovní. Většině z nás ale nezbyde nic jiného, než si obal někde koupit.

Když nějaký nový obal dostanu do ruky, zajímá mě především po stránce funkčnosti, bytelnosti a výdrže. Ale protože níže popisované obaly jsou na první pohled hodně výrazné, provedl jsem s nimi nejprve malý sociální experiment a nenápadně je nechal položené v dosahu žen. Většina z nich při pouhém spatření čtečky v obalu už z dálky několika metrů volala: „Jééé, to je hezká čtečka, tu chci…“. Bylo pro mě doslova šokující, že proužečky a puntíčky rozhodují o tom, do čeho investovat, a budu se muset naučit s touto nově nabytou znalostí žít.

Ale může takový „sexy“ obal vyhovovat i kritériům funkčnosti a praktičnosti? Protože hlavní funkcí obalu je přece ochrana čtečky, respektive jejího křehkého displeje.

napadite01a

E-shop Napadite.cz nabízí dva druhy obalů pro Kindle Touch/Paperwhite a pro Kindle 4/5, které se liší velikostí. Mnou posuzované kusy seděly bez problémů na Kindle Touch i Kindle Paperwhite.

napadite02

Můžete si vybrat obal z několika různých dekorů. Ale je důležité pořádně si v popisu přečíst, z jakého materiálu je obal vyroben. Jeden typ obalů je totiž potažen plátnem…

napadite03

…druhý typ obalu zase polyuretanem. I když jsem na všelijaké uměliny většinou alergický, ani polyuretanový obal mi v ruce pocitově nevadil. Provedení  je u obou obalů stejné a látkové i polyuretanové obaly jsou dle mého rovnocenně odolné vůči tlaku vyvíjenému na displej, protože vnitřní vrstvu mají pravděpodobně stejnou. V tomto parametru nejde sice o přeborníky, ale dle mého o rozumný kompromis mezi váhou obalu a odolností vůči tlaku. Obaly se tedy liší jen v omyvatelnosti či neomyvatelnosti.

napadite04

Nechtěnému otevření obalu brání magnetické zavírání, které se dobře a snadno zavírá. A když už ho zapneme, tak drží zapnuté. Nehrozí tedy něco podobného jako u poklopce.

napadite05

Obaly pro Kindle Touch/Paperwhite jsou na dolní zadní straně doplněny o otvory, které ale využijeme jen u Kindle Touch. Kindle Paperwhite už reproduktory nemá.

napadite06

Vnitřek obalu je v obou případech vystlán jemným semišem, který nemůže způsobit na displeji škrábance a je příjemný na dotek. Všimněte si malé kapsičky na vnitřní straně desek, do které ovšem doporučuji nedávat nic většího než jeden dva papírky. Při otevřeném obalu také dobře vynikne precizní stehování. Obal je prostě velmi solidně ušitý.

napadite06b

Čtečku v obalu dobře drží čtyři rohové popruhy. Dolní dva jsou pevné, horní gumové a pružné. Čtečku nasazujeme do obalu odspodu.

napadite07

Obal se čtečkou můžete držet otevřený jako knihu, ale mnohem praktičtější je obal přehnout okolo hřbetu a zapínání zaklapnout do magnetku, aby nám neplandalo před displejem.

napadite08

Pak samozřejmě můžete držet čtečku pohodlně i jednou rukou. Obal není moc těžký, čtečka také ujde, takže tuhle pozici udýchají i slabší ženy a dívky.

napadite09

Celkově jde o velmi povedené obaly. Hodnotím je kladně po stránce funkčnosti, designu i zpracování. Jedinou výtku mám k tomu, že prodejce obaly distribuoval ve vzduchotěsném obalu, který způsobil, že byl obal několik dnů dost silně chemicky cítit. Po vyvětrání je ovšem všechno v pohodě.

Takže pokud plánujete obdarovat partnerku na Vánoce čtečkou, nezapomeňte jí k ní pořídit i obal. Už víte, jaký se ženám může líbit. Ten pruhovaný obal jsem se rozhodl rovnou od Napadite.cz koupit. Červený můžu po dohodě s prodejcem darovat jednomu z vás.

Sledujte dále tento blog. Červený obal s puntíky tu čeká na jednoho z vás!

Tagged with:
 

10 Responses to Kindle obaly z napadite.cz: může být obal sexy?

 1. Chci obal! napsal:

  Já bych ten obal chtěla :)

 2. Soutěž napsal:

  Doufám že jsem tu hádanku už neprošvihl?:)

 3. [...] Kindle obaly z napadite.cz: může být obal sexy? [...]

 4. Hezké, ale... napsal:

  Sice hezké barevné. Ale ten magnet nad displejem není ani trochu bezpečný pro displej. Z vlastí zkušenosti. 3 kindly v rodině. Dva s prasklým displejem. Jednou přímo mnou, zcela jistě magnetem. Po druhé velmi pravděpodobně též. Solidní obaly mají zapínání na druhé, zadní straně. Nebo mají jiné řešení (gumička např.).

  • gegeo napsal:

   Zapínání obalu na magnet v přezce je pro display bezpečný do té míry jak s obalem zacházíte. Asi tak jako se vším. Já za sebe mohu pouze doporučit.

 5. Obal na čtečku napsal:

  Prosím vás nemohli by jste uvést na jakou velikost čtečky je možné obal použít? Moje čtečka je 12,5 x 19,56 x 12 mm

  • Jirka Nekola napsal:

   Dobrý den, mají tam dvě velikosti, na Paperwhite a na Kindle 4/5. Při nakupování to vybíráte. Vy si to chcete dát na úplně jinou čtečku?

 6. Obal napsal:

  Nejspíše jste obal již někomu darovala nebo ne??Měla bych zájem :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>